Ko mēs darām / Vēsture

Vēsture

2005. gadā mūsu organizācijas dibinātājs Jerry Wirth ar toreizējo Amerikas Savienoto Valstu vēstnieci Ketrīnu Todu Beiliju pārrunāja labdarības projekta uzsākšanas iespējas Latvijā. Pēc vēstnieces Beilijas un Wirth kunga tikšanās ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadību, kurā tika pārrunātas bērnu vajadzības Latvijā, radās ideja izveidot labdarības organizāciju, lai palīdzētu bērniem. Vēlāk Wirth kungs pārliecināja starptautiskās labdarības organizācijas “Ronald McDonald House Charities Global”  vadību Čikāgā nosūtīt uz Latviju komandu, kas izvērtētu iespēju atbalstīt neatkarīgas labdarības organizācijas izveidi Latvijā.

Un atkal jau ar vēstnieces Beilijas palīdzību, Wirth kungs un komanda no Čikāgas apceļoja slimnīcas, poliklīnikas un bērnu namus visā Latvijā. Tāpat Wirth kungs un komanda no Čikāgas tikās ar uzņēmumu vadītājiem, ārstiem un politiķiem, lai novērtētu sabiedrības interesi un iespējamo atbalstu bērniem veltītai labdarības programmai.

Pūliņi vainagojās ar panākumiem. 2007. gadā Wirth kungs nodibināja labdarības organizāciju Ronald McDonald House Charities Latvija (RMHC Latvija) un tika parakstīts licences līgums ar Ronald McDonald House Charities Global. No savas puses RMHC Global piekrita nodrošināt speciāli izgatavotu Ronald McDonald transportlīdzekli un nodrošināt apmācības mūsu labdarības organizācijas darbiniekiem un valdei. Tad arī RMHC Latvija uzsāka trīs gadus ilgu projekta izstrādi, juridisko reģistrāciju, partnerattiecību veidošanas un līdzekļu piesaistes procesu, gaidot, kad varēs sākt sniegt medicīniskos pakalpojumus.

2010. gada 10. maijā mūsu speciāli izgatavotais Ronald McDonald House Charities transportlīdzeklis ieradās Latvijā. Tas tika piereģistrēts, sakārtotas visas attiecīgās formalitātes un 2010. gada beigās devās savā pirmajā izbraukumā.