Rimi Rīgas Maratona dalībnieki savāc Neste MY atjaunojamo degvielu 1 830 kilometriem bērnu Mobilā veselības aprūpes centra darbībai

Noslēdzies Rimi Rīgas Maratona un Neste ilgtspējas iniciatīvas Run for Future by Neste izaicinājums Par veselīgāku planētu mūsu bērniem. Šogad tajā piedalījās 603 reģistrētie lietotāji, kuri kopumā sakrāja 150 778 km, kas ir jauns izaicinājuma rekords. Pateicoties cilvēku iesaistei, bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC) turpmākajos mēnešos varēs doties pie vairāk nekā 600 mazajiem pacientiem, kopumā mērojot 1 830 km visā Latvijā. 

Šis ir jau desmitais gads kopš Neste atbalsta bērnu MVAC darbību, un otrais gads, kad sadarbībā ar Rimi Rīgas maratonu tiek organizēts izaicinājums Par veselīgāku planētu mūsu bērniem. Izaicinājuma mērķis ir sakrāt pēc iespējas vairāk kilometru, veicot jebkāda veida fizisko aktivitāti. Par katru šī izaicinājuma dalībnieku bērnu Mobilajam veselības aprūpes centram Neste papildus nodrošina 1 litru Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu, kas palīdz samazināt CO2 emisijas vidēji par 90%*, kopumā 603 litrus degvielas, kas nodrošinās bērnu Mobilā veselības aprūpes centra darbību 1,2 mēnešus, ļaujot apmeklēt 13 vietas Latvijā.

“Ir noslēdzies vēl viens veiksmīgs izaicinājuma gads, kura laikā akcentējām nepieciešamību palīdzēt pašiem mazākajiem pacientiem. Esam gandarīti, ka sasniedzām rekordlielu sakrāto kilometru skaitu un nodrošinājām, ka bērnu MVAC varēs mērot ceļu pie pašiem mazākajiem pacientiem zaļi,” stāsta Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

“Kopā mēs varam vairāk! Paldies visiem izaicinājuma dalībniekiem un Neste Latvija par sniegto atbalstu. Degviela ir viens no mūsu visvarīgākajiem resursiem, lai bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs varētu nodrošināt tik nepieciešamās ārstu – speciālistu konsultācijas bērniem visā Latvijā. Ņemot vērā degvielas izmaksu kāpumu katrs degvielas litrs ir ļoti nozīmīgs,” skaidro Guna Caune, Ronald McDonald House Charities Latvija (RMHC Latvija) izpilddirektore.

“Ja skrienot varam ne tikai vairot savu fizisko labsajūtu, bet arī Latvijas bērnus nodrošināt ar iespēju saņemt veselības aprūpi videi draudzīgā veidā, tas dod jaudīgu stimulu darboties un kustināt Latviju. Rimi Rīgas maratona kopā ar Nesti organizētais izaicinājums jau paspējis kļūt par gaidītu tradīciju, kuru ceram nākotnē izvērst vēl plašāku”, akcentē Rimi Rīgas Maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords. 

Rimi Rīgas maratona un Neste kopīgi organizētajā skriešanas kluba Par veselīgāku planētu mūsu bērniem izaicinājums norisinājās no 4. līdz 31. jūlijam, kurā ikviens sportot gribētājs varēja bez maksas piedalīties izaicinājumā un krāt kilometrus skrienot, soļojot, staigājot, braucot ar velo vai jebkurā citā veidā. Plašāka informācija par izaicinājumu pieejama šeit: https://rimirigamarathon.com/lv/news/par-veseligaku-planetu-musu-berniem/