“Mobilais veselības aprūpes centrs” turpina nodrošināt primāro medicīnisko aprūpi Ukrainas iedzīvotājiem

Kopš 18. marta “Ronald McDonald House Charities Latvija” (“RMHC Latvija”) programmas “Mobilā veselības aprūpes centra” (“MVAC”) transporta vienība nodrošina primāro medicīnisko aprūpi Ukrainas iedzīvotājiem. 2,5 mēnešu laikā palīdzība ir sniegta jau vairāk nekā 2500 Ukrainas iedzīvotājiem. 

Kopš 20. aprīļa “RMHC Latvija” sadarbībā ar starptautisko humānās palīdzības nevalstisko organizācijuMigrant Offshore Aid Station” (“MOAS”), kas sniedz atbalstu un neatliekamo medicīnisko palīdzību bēgļiem un migrantiem, “MVAC” programmas ietvaros nodrošina primāro  veselības aprūpi un pamatterapiju tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kurus tieši ietekmē apgrūtinātā medicīnisko pakalpojumu pieejamība Ukrainā.  

Ukrainā “Mobilā veselības aprūpes centra” darbību nodrošina ārstu komanda, ko veido ukraiņu valodā runājoši ārsti, kuri sniedz konsultācijas un terapeitiskos pakalpojumus. Katru dienu palīdzība tiek sniegta līdz pat 57 cilvēkiem. 

“MVAC” primārās medicīniskās aprūpes pakalpojumus sniedz tieši vissmagāk skartajos Kijevas apgabala reģionos – Hostomeļā, Irpiņā un Bučā, kur medicīniskās aprūpes pakalpojumi ir kritiski nepieciešami, lai atbalstītu vietējo veselības struktūru, kuru smagi skārušas reģionā notiekošās kaujas.

Dr. Oksana Dmitrijeva, Ukrainas parlamenta deputāte, stāsta: “Katru dienu “Mobilais veselības aprūpes centrs” nodrošina palīdzību un konsultācijas desmitiem pacientu, sniedzot padomus, nodrošinot iespēju izmērīt asinsspiedienu un cukura līmeni un veikt citus izmeklējumus. Tas viss ir bez maksas! Mēs pateicamies “RMHC Latvija” par palīdzību mūsu iedzīvotāju veselības saglabāšanā, jo šobrīd ir apgrūtināta pieejamība veselības aprūpes pakalpojumiem un aptiekām.”

Kā atzīmē “MOAS” medicīnas koordinatori, “MOAS” ir pateicīga “RMHC Latvija” par medicīniskā transporta  līdzekļa nodrošināšanu. “Šajā postošajā krīzē ir svarīgi ne tikai nodrošināt ievainojumu un traumu aprūpi, bet arī nodrošināt piekļuvi primārajai veselības aprūpei un atvieglot regulāru pakalpojumu un būtisku ārstniecības līdzekļu pieejamību tiem cilvēkiem, kuriem karadarbības dēļ nav pieejami šie pakalpojumi. Pateicoties “RMHC Latvija” dāsnumam, mēs jau esam snieguši palīdzību simtiem pacientu un plānojam nodrošināt pakalpojumu vēl vairākiem trūkstošiem Ukrainas iedzīvotāju,” norāda “MOAS” pārstāvji.

Guna Caune, “Ronald McDonald House Charities Latvija” izpilddirektore norāda:Mēs turpināsim nodrošināt primāro medicīnisko aprūpi Ukrainas iedzīvotājiem, kur tā šobrīd nav pieejama, tik ilgi, cik tas būs nepieciešams. Lai kvalitatīvi veiktu pacientu izmeklējumus, “RMHC Latvija” ir nodrošinājusi “MVAC” ar mobilo EKG un ultrasonogrāfijas iekārtām. Tāpat sadarbībā ar Latvijas reģionālajām pašvaldībām mūsu pamatprogrammas bērnu un jauniešu “Mobilais veselības aprūpes centrs” ietvaros mēs turpināsim nodrošināt ārstu speciālistu konsultācijas ukraiņu bērniem un jaunajiem Ukrainas sportistiem, kuri šobrīd dzīvo, mācās un trenējas pie mums Latvijā.”