“McDonald’s” ziedo vairāk nekā 72 tūkstošus eiro bērnu veselības aprūpei Latvijā

2022. gadā vadošā restorānu ķēde “McDonald’s” ar viesu atbalstu saziedoja 72 600,95 eiro, lai atbalstītu “Ronald McDonald House Charities Latvija” (“RMHC Latvija”) sniegtās bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un pusaudžiem Latvijas lauku reģionos.

“RMHC Latvija” programma bērnu “Mobilais veselības aprūpes centrs” 2022. gadā 4278 bērniem un pusaudžiem Latvijas lauku reģionos sniedza kopumā 5364 konsultācijas. Ģimenēm, kas dzīvo attālos Latvijas reģionos, bērnu veselības aprūpes pieejamība ir apgrūtināta gan mazā reģionālo slimnīcu skaita, gan tuvumā esošu kvalificētu veselības aprūpes speciālistu trūkuma dēļ. Bērnu “Mobilais veselības aprūpes centrs” visu gadu mēro ceļu uz attāliem novadiem, lai sniegtu bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem tuvāk viņu mājām.

“Jau 13 gadus mēs atbalstām Latvijas bērnus, jauniešus un ģimenes reģionos, lai padarītu viņu piekļuvi medicīnas speciālistiem vieglāku un ērtāku. Ik gadu “McDonald’s” īsteno dažādas iniciatīvas, lai atbalstītu “Ronald McDonald House Charities Latvija” programmu bērnu “Mobilais veselības aprūpes centrs”, tostarp īsteno ikgadējo labdarības kampaņu “McHappy Day” un piedāvā ziedošanas iespējas restorānos visa gada garumā. 2022. gadā savāktie ziedojumi palīdzēs nodrošināt bērniem un jauniešiem vairāk nekā 5000 medicīnas speciālistu konsultāciju! Mēs esam patiesi pateicīgi par katru sniegto atbalstu!” saka “McDonald’s” vadītājs Baltijas valstīs Vladimirs Janevskis (Vladimir Janevski).

“2022. gadā mēs sniedzām 5364 konsultācijas 4278 bērniem un jauniešiem, kas jaunāki par 18 gadiem. Tas bija iespējams, pateicoties “McDonald’s” atbalstam. Cieši sadarbojoties ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, bērnu “Mobilais veselības aprūpes centrs” devās 125 izbraukumos uz 40 dažādām vietām visā Latvijā, lai visos Latvijas reģionos nodrošinātu tik ļoti nepieciešamās oftalmologu, bērnu otolaringologu, alergologu, bērnu neirologu, fizikālās un rehabilitācijas ārstu, bērnu endokrinologu, bērnu gastroenterologu, logopēdijas speciālistu, dermatologu un bērnu ķirurgu/ortopēdu konsultācijas,” norāda Guna Caune, “Ronald McDonald House Charities Latvija” izpilddirektore.

Pieprasītākais speciālists Latvijas lauku reģionos ir oftalmologs (acu ārsts) – 2022. gadā bērniem un jauniešiem sniegta 1751 acu ārsta konsultācija. Tāpat ļoti pieprasīti ir alergologi un bērnu neirologi, kuri pērn snieguši attiecīgi 1487 un 744 konsultācijas. Bērnu “Mobilā veselības aprūpes centra” speciālisti pēdējos gados lauku reģionos ir novērojuši pieaugošu pieprasījumu arī pēc logopēdijas speciālistu un bērnu ķirurgu/ortopēdu konsultācijām.

“McDonald’s” ir “Ronald McDonald House Charities Latvija” ilggadējs partneris. Visu gadu viesi var veikt ziedojumus bērnu veselības aprūpei ikvienā “McDonald’s” restorānā Latvijā, izmantojot pašapkalpošanās kioskus vai īpašās ziedojumu kastītes. Tāpat 0,02 eiro no katra iegādātā “Happy Meal” tiek ziedoti bērnu un jauniešu veselībai un labklājībai.