Jau desmito gadu ar Neste atbalstu vairāk nekā 4 tūkstoši bērni Latvijā pērn saņēma bezmaksas veselības aprūpi

Jau desmito gadu ar Neste atbalstu vairāk nekā 4 tūkstoši bērni Latvijā pērn saņēma bezmaksas veselības aprūpi

Rūpējoties par Latvijas bērnu nākotni un veselību, Neste Latvija jau desmito gadu pēc kārtas atbalsta “Ronald McDonald House Charities Latvija” (RMHC Latvija) programmas bērnu “Mobilā veselības aprūpes centra” (MVAC) darbību, nodrošinot braucieniem nepieciešamo degvielu. Aizvadītajā gadā bērnu MVAC ir sniedzis 5 364 medicīniskās konsultācijas 4 278 bērniem un devies 125 izbraukuma vizītēs uz  40 dažādām vietām Latvijā. Kā arī RMHC Latvija Ukrainas projekta ietvaros MVAC ir nodrošinājis medicīniskās konsultācijas vairāk kā 5 000 Ukrainas iedzīvotājiem un tas darbojas arī kā mobilā aptieka. 

Kvalificētu medicīnas speciālistu pieejamība ir ārkārtīgi svarīga, jo tikai tā ir iespēja savlaicīgi diagnosticēt dažādas veselības problēmas un nodrošināt atbilstošu ārstēšanu. Bērniem tiek nodrošinātas bērnu otolaringologa, bērnu neirologa, oftalmologa, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, logopēdijas speciālista, alergologa, bērnu endokrinologa, bērnu gastroenterologa, dermatologa un bērnu ķirurga/ortopēda konsultācijas. 

“Rūpes par bērnu veselību un labklājību ir ļoti svarīgas, tāpēc kopš 2010. gada sadarbībā ar Bērnu klīniskās Universitātes slimnīcas un citu medicīnas iestāžu ārstiem esam snieguši 52 562 medicīniskās konsultācijas un diagnostiku dažādās  Latvijas vietās tuvāk mazo pacientu mājām. Ar būtisku un neatsveramu Neste atbalstu 2022. gadā esam parūpējušies par 4 278 bērniem un nodrošinājuši 5 364 medicīniskās konsultācijas, kā arī sadarbībā ar Migrant Offshore Aid Station (MOAS) un Ukrainas ārstiem kopš marta viena no RMHC Latvija MVAC transporta vienībām nodrošina medicīniskās konsultācijas Ukrainas iedzīvotājiem. 2022. gadā vairāk kā 5 000 Ukrainas iedzīvotāji saņēma tik nepieciešamo atbalstu. Mēs ļoti novērtējam ikviena sniegto atbalstu, jo tikai kopā mēs spējam paveikt daudz vairāk!” uzsver Guna Caune, Ronald McDonald House Charities Latvija izpilddirektore.

“Kopumā 2022. gads mums visiem ir bijis izaicinājumiem bagāts, tāpēc esam gandarīti, ka jau desmito gadu spējam atbalstīt pašus mazākos, palīdzot bērnu “Mobilajam veselības aprūpes centram” mērot ceļu pie bērniem Latvijā, lai arī kurā Latvijas vietā viņi atrastos. Mums rūp vienam otra un arī visu apkārtējo cilvēku drošība un labklājība, tāpēc ceram, ka sniegtais atbalsts to veicinās, jo MVAC darbs ir nenovērtējams un ļoti nepieciešams, tādēļ atbalstu turpināsim sniegt arī 2023. gadā,” stāsta Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

Bērnu “Mobilais veselības aprūpes centrs” programmas misija ir nodrošināt pakalpojumu pieejamību, kas tieši ietekmē bērnu veselību un labklājību visā Latvijā un MVAC darbības mērķis ir nodrošināt savlaicīgas un kvalitatīvas bezmaksas ārstu konsultācijas ģimenēm ar bērniem tuvāk viņu dzīvesvietai. MVAC ir 12 metrus garš transporta līdzeklis, kas speciāli piemērots diagnostisko un profilaktisko medicīnas pakalpojumu sniegšanai. MVAC  ir iekārtota uzgaidāmā telpa un divi ārstu kabineti. 

Vairāk kā 40 starptautiskās labdarības organizācijas “Ronald McDonald House Charities” pārstāvniecības nodrošina bērnu “Mobilā veselības aprūpes centra” (The “Care Mobile”) pakalpojums. Eiropā šāds centrs  medicīniskos pakalpojums bērniem nodrošina Polijā  un kopš 2010. gada nogales arī Latvijā. Bērnu MVAC programmu Latvijā nodrošina “Ronald McDonald House Charities Latvija” (RMHC Latvija).