Mobilā veselības aprūpes centra programma

Bernu veselības buss jeb Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC) ir speciāli aprīkots transporta līdzeklis, kurā kvalificēti ārsti-speciālisti brauc uz Latvijas pilsētām un nodrošina bērniem primāro medicīnisko aprūpi. Veselības busa darbības mērķis ir padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem un nodrošināt regulāras bezmaksas primārās medicīniskās aprūpes, kā arī savlaicīgu norīkojumu pie kvalificētiem speciālistiem.

Bērnu veselības buss jau vairāk kā 10 gadus sadarbojas ar Bērnu Klīniskās Universitātes Slimnīcu (BKUS): “RMHC Latvija” nodrošina tehnisko un materiālo bāzi, lai BKUS speciālisti varētu veikt savu profesionālo darbu tajos Latvijas novados, kur tas ir nepieciešams.
MVAC komandā ir vairāk nekā 30 speciālistu – pediatri oftalmologi, bērnu neirologi, pulmonologi, alergologi, endokrinologi, gastoenterologi, otolaringologi, dermatologi, runas terapeiti. Vidēji mēnesī sniedzam 450 ārstu konsultācijas, gadā dodamies vairāk nekā 90 braucienos pa Latviju, nobraucot vairāk nekā 22 000 kilometru.

Vai vecākiem ir jāmaksā par mūsu pakalpojumiem?

Bērniem līdz 18 gadu vecumam par izmeklējumiem nav jāmaksā. Tāpat nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Tomēr mēs būtu pateicīgi, ja informācija par bērna veselības stāvokli būtu pieejama, jo tas atvieglotu mūsu speciālistu darbu diagnostikā, kā arī ietaupītu izmeklējumu laiku. Lai izveidotu pacienta kartiņu, jānorāda arī bērna personas kods.

Cik bērnus dienā varam pieņemt?

Bērnu veselības buss strādā tāpat kā poliklīnika, tikai izskatās savādāk un pārvietojas no vienas vietas uz citu. Tāpēc ļoti svarīgi atcerēties, ka mūsu ārsti pieņem pēc iepriekšēja pieraksta. Darba diena parasti sākas no 10:00. Darba dienas beigas nekad nevar saplānot precīzi, jo vizītes laikā viens speciālists var pieņemt 15 – 23 bērnus, katram bērnam veltot no pusstundas līdz stundai, kā tas ir gadījumā ar acu ārstu, vai priekšlaicīgi dzimušo bērnu programmu. Mums ir svarīgi, lai katrs bērns saņemtu pilnvērtīgu un kvalitatīvu medicīnas aprūpi.