Mobilais Veselības Aprūpes Centrs video

Šī unikālā programma — Mobilās veselības aprūpes centrs (MVAC) — veiksmīgi strādā jau 32 pasaules valstīs. Eiropā šāds centrs līdz šim atradās tikai Polijā, bet 2010. gada rudenī tas sāka savu darbību arī Latvijā.

Ar Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Veselības ministrijas atbalstu un sadarbībā ar VSIA Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem ir izveidots detalizēts darbības plāns.

Mobilās aprūpes centra izveides mērķis ir padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem Latvijā un nodrošināt regulāras primārās medicīniskās pārbaudes, kā arī savlaicīgu norīkojumu pie kvalificētiem speciālistiem. Mobilās aprūpes centrs palīdzēs ietaupīt finanšu līdzekļus, sniedzot pakalpojumus tuvāk mājām.

Šobrīd daudziem bērniem Latvijas lauku rajonos ir problemātiska primārās medicīniskās aprūpes saņemšana. Bez regulārām medicīniskām pārbaudēm un imūnprofilakses, pastāv risks, ka slimības netiek savlaicīgi diagnosticētas un ārstētas. Gan akūta, gan hronisku slimību gadījuma sekas nereti jūtamas visu turpmāko bērna dzīvi.

Mobilais veselības aprūpes centrs ir 17 metru garš moderns transporta līdzeklis, kurš ir aprīkots tā, lai tajā varētu sniegt medicīnas pakalpojumus. Mobilās aprūpes centrā atrados divas pacientu izmeklēšanas telpas un pieņemšanas telpa. Tajā bez maksas var saņemt acu ārsta, pediatra, alergologa, bērnu neirologu, endokrinologa, kardiologa un gastroenterologa izmeklējumus, kā arī plašu izglītojošo programmu bērniem.

Mobilās aprūpes centra programmas priekšrocība ir iespēja nepieciešamības gadījumā transformēt un paplašināt esošo pakalpojumu klāstu, ņemot vērā aktuālākās vajadzības.
Mobilā veselības aprūpes centra speciālisti, kuri ikdienā strādā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, veido lielisku komandu.