77Agency
Ko mēs darām

Kas mēs esam?
Sadarbība
Kāpēc mēs braucam tieši pie jums?
Cik bērnus dienā varam pieņemt?

 

Kas mēs esam?

Bernu veselības buss jeb Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC) ir speciāli aprīkots transporta līdzeklis, kurā kvalificēti ārsti-speciālisti brauc uz Latvijas pilsētām un nodrošina bērniem primāro medicīnisko aprūpi. Veselības busa darbības mērķis ir padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem un nodrošināt regulāras bezmaksas primārās medicīniskās aprūpes, kā arī savlaicīgu norīkojumu pie kvalificētiem speciālistiem.

Sadarbība

Bērnu veselības buss jau vairāk kā 3 gadus sadarbojas ar Bērnu Klīniskās Universitātes Slimnīcu (BKUS): “RMHC Latvija” nodrošina tehnisko un materiālo bāzi, lai BKUS speciālisti varētu veikt savu profesionālo darbu tajos Latvijas novados, kur tas ir nepieciešams.

MVAC komandā ir vairāk nekā 30 speciālistu – pediatri oftalmologi, bērnu neirologi, pulmonologi, alergologi, endokrinologi, gastoenterologi, otolaringologi, dermatologi, runas terapeiti. Vidēji mēnesī sniedzam 450 ārstu konsultācijas, gadā dodamies vairāk nekā 90 braucienos pa Latviju, nobraucot vairāk nekā 22 000 kilometru.

Kāpēc mēs braucam tieši pie jums?

Lai precīzi izvēlētos vietas uz kurieni braukt, mēs cieši sadarbojamies ar BKUS, Veselības ministriju un Latvijas pašvaldību savienību.
Mēs aicinām vietējos speciālistus un pašvaldības uz sadarbību! Vietējie ārsti ir tie, kuri zina savus pacientus, sarežģītākos gadījumus, bērnus, kuriem nepieciešama specifiskāka izmeklēšana. Busa speciālisti šos bērnus apskata, uzstāda jaunas diagnozes vai papildina esošās, izraksta rekomendācijas, nepieciešamības gadījumā nosūta uz BKUS. Vietējais ārsts ir tas, kurš paliek ar šo pacientu un vada tālāk atveseļošanās procesu. Tāpēc mums ir tik svarīga sadarbība ar novadu ārstiem. Sadarbība un pēctecība nodrošina pilnvērtīgu bērna veselības aprūpi. Mēs palīdzam novadu ārstiem veikt to labo darbu, kuru viņi jau visu laiku dara.
Vai vecākiem ir jāmaksā par mūsu pakalpojumiem?
Bērniem līdz 18 gadu vecumam par izmeklējumiem nav jāmaksā. Tāpat nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Tomēr mēs būtu pateicīgi, ja informācija par bērna veselības stāvokli būtu pieejama, jo tas atvieglotu mūsu speciālistu darbu diagnostikā, kā arī ietaupītu izmeklējumu laiku. Lai izveidotu pacienta kartiņu, jānorāda arī bērna personas kods.

Cik bērnus dienā varam pieņemt?

Bērnu veselības buss strādā tāpat kā poliklīnika, tikai izskatās savādāk un pārvietojas no vienas vietas uz citu. Tāpēc ļoti svarīgi atcerēties, ka mūsu ārsti pieņem pēc iepriekšēja pieraksta.
Darba diena parasti sākas no 10:00. Darba dienas beigas nekad nevar saplānot precīzi, jo vizītes laikā viens speciālists var pieņemt 15 – 23 bērnus, katram bērnam veltot no pusstundas līdz stundai, kā tas ir gadījumā ar acu ārstu, vai priekšlaicīgi dzimušo bērnu programmu. Mums ir svarīgi, lai katrs bērns saņemtu pilnvērtīgu un kvalitatīvu medicīnas aprūpi.

Comments are closed.